Poniedziałek, 29 października, 2018, 18:00

Miejska Biblioteka Publiczna (Biblioteka Główna)
Dąbrowa Górnicza, ul. Tadeusza Kościuszki 25

Spotkanie autorskie z Jerzym Bralczykiem

Rezerwacja bezpłatnych wejściówek będzie możliwa na 5 dni przed rozpoczęciem wydarzenia pod adresem: https://rezerwacje.biblioteka-dg.pl/

foto: Albert Zawada Agencja Gazeta

Spotkanie autorskie z Jerzym Bralczykiem

Spotkanie autorskie z Jerzym Bralczykiem

To już ostatnie spotkanie autorskie w ramach Festiwalu Kultury ZagłębieWood. Gościem dąbrowskiej publiczności będzie językoznawca, profesor nauk humanistycznych, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki. Członkiem Rady Języka Polskiego od 1996, czyli od początku jej istnienia, a od 2003 zasiada w jej prezydium (od 2007 jako wiceprzewodniczący); w konsekwencji jest współodpowiedzialny m.in. za wszystkie uchwały ortograficzne Rady. Jest także członkiem Polskiego Towarzystwa Językoznawczego, Komitetu Językoznawstwa PAN, Rady Etyki i Ładu Informacyjnego przy Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i Collegium Invisibile.
W TVP Polonia prowadził cotygodniowy program Mówi się (od 2001 do 2007) oraz w TVN Lingua we wtorki i czwartki audycję Na słówko. W Polskim Radiu prowadzi codzienną audycję Słowo o słowie. Pisze również felietony dla miesięcznika „Wiedza i Życie”.
Jerzy Bralczyk układa lub prowadzi różne ogólnopolskie i regionalne dyktanda w Radio i w Telewizji.
Profesor Bralczyk odznaczony został Złotym Krzyżem Zasługi (1988) i Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (1998).