Andrzej Poniedzielski

Andrzej Poniedzielski

Poeta, autor tekstów piosenek, humorysta, twórca scenariuszy. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Jest autorem ponad 200 wierszy oraz tekstów ponad 20 piosenek Elżbiety Adamiak. W 1987 ukazała się jego pierwsza płyta długogrająca (Elżbieta Adamiak & Andrzej Poniedzielski - Live, Pronit).

Pisał także teksty dla Edyty Geppert, Anny Marii Jopek, Seweryna Krajewskiego, Maryli Rodowicz, Lory Szafran, Anny Treter, Grzegorza Turnaua i Tadeusza Woźniaka. Pisał teksty do muzyki Elżbiety Adamiak, Seweryna Krajewskiego, Włodzimierza Nahornego, Janusza Strobla, Jerzego Satanowskiego.

Wspólnie z Adamem Opatowiczem w Teatrze Polskim w Szczecinie stworzył spektakle: „Piosennik” (2004) i „Stacyjka Zdrój” (2007). W roku 2006, wraz z Magdą Umer i Wojciechem Borkowskim stworzył spektakl parateatralny „Chlip-Hop – czyli nasza mglista laptop-lista”. W lutym 2007 roku napisał scenariusz i wraz z Adamem Opatowiczem wyreżyserował spektakl „Śpiewnik domowy” oparty na piosenkach i tekstach Jana Kaczmarka.

Facebook

Spotkanie z Andrzejem Poniedzielskim

Środa, 2 października, 2013, 15:00, Miejska Biblioteka Publiczna (Biblioteka Główna)

2 października w Sali Audiowizualnej Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie autorskie inaugurujące Festiwal, prowadzone przez Piotra Skuchę z Kabaretu Długi. Jego bohaterem był Andrzej Poniedzielski - jedna z najwybitniejszych postaci piosenki poetyckiej i kabaretu literackiego, satyryk, bard, poeta, konferansjer, autor tekstów piosenek, humorysta, twórca scenariuszy, reżyser spektakli teatralnych i widowisk.

Miłym zaskoczeniem była duża frekwencja na spotkaniu - sala niemalże "pękała w szwach".