Katarzyna Żak

Katarzyna Żak

Aktorka znana z ról w serialach: Miodowe lata, jego kontynuacji Całkiem nowe lata miodowe oraz Ranczo. W 1986 ukończyła studia na Wydziale Lalkarskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. W latach 1986–1995 występowała w Teatrze Współczesnym im. Edmunda Wiercińskiego we Wrocławiu. Zadebiutowała tam rolą Panny Młodej w Sztukmistrzu z Lublina Isaaca Bashevisa Singera w reżyserii Jana Szurmieja. W 1993 otrzymała Nagrodę Towarzystwa Przyjaciół Teatru we Wrocławiu dla młodego aktora. Od 1995 jest aktorką Teatru Rampa w Warszawie.

W 2009 wzięła udział w piątej edycji emitowanego przez telewizję Polsat programu Jak oni śpiewają, w którym zajęła 12. miejsce.

Facebook

Spotkanie z Katarzyną Żak połączone z recitalem piosenki A. Osieckiej, W. Młynarskiego

Czwartek, 7 listopada, 2013, 17:00, Miejska Biblioteka Publiczna (Biblioteka Główna)

7 listopada na scenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w ramach wydarzeń z cyklu SPOTKANIA zaprezentowała się Katarzyna Żak - znana aktorka teatralna i filmowa. Spotkanie zgromadziło równie liczną widownię jak poprzednie, a publiczność, która nie miała możliwości poznać aktorki ze strony muzycznej z ciekawością wsłuchiwała się w prezentacje wokalną. Nie zabrakło również licznych pytań skierowanych do artystki o życie prywatne, zawodowe oraz doświadczenia ze sceny.