Czesław Mozil

Czesław Mozil

Wokalista, kompozytor i muzyk, akordeonista, a także osobowość telewizyjna. Lider polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa. Były członek formacji Tesco Value. Absolwent Duńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej (Det Kongelige Danske Musikkonservatorium).

W wieku pięciu lat Mozil wyjechał wraz z rodzicami i rodzeństwem do Danii. Jego matka pochodzi z Górnego Śląska, ojciec jest Ukraińcem ze Lwowa. W Danii mieszkał do dwudziestego ósmego roku życia. Był współwłaścicielem baru Kulkafeen w centrum Kopenhagi. Pomimo emigracji nie stracił kontaktu z Polską, z czasem coraz częściej do niej przyjeżdżał oraz koncertował. W końcu zdecydował się zamieszkać na stałe w Polsce, w Krakowie. Tworzy trudną do sklasyfikowania oryginalną muzykę, noszącą ślady kabaretu, rocka, a nawet punk rocka, przy czym sam Mozil swoją muzykę określa mianem po prostu „popu” lub „alternatywnego popu” z „podtekstem punkowym”.

Facebook

Koncert Czesław Śpiewa

Piątek, 15 listopada, 2013, 19:00, Pogoria Residence

Czesław Mozil, którego przedstawiać nie trzeba, w piątkowy wieczór 15 listopada zagościł w Dąbrowie Górniczej. Na koncert, który odbył się w Pogorii Residence, przybyły tłumy fanów. Utwory muzyczne przeplatane anegdotami nadały temu wydarzeniu niesamowity klimat, który udzielił się wszystkim obecnym.