Renata Przemyk

Renata Przemyk

Piosenkarka, kompozytorka. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV. Swoją karierę muzyczną rozpoczęła w 1988, na XXIV Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, ale dopiero rok później zdobyła tam Grand Prix i nagrodę dziennikarzy. Przez rok śpiewała w zespole Ya Hozna. Po rozstaniu z zespołem w listopadzie 1990 r. rozpoczęła karierę solową. Zapraszana była na wiele festiwali piosenki, m.in. do Opola, Jarocina, Wrocławia i Sopotu.

Nagrała dziesięć płyt, w tym jedną z muzyką do spektaklu teatralnego Balladyna w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym. Większość z jej płyt zdobyła tytuł złotej płyty. W 2003 wydała album z największymi przebojami (m.in. „Babę zesłał Bóg”, „Protest Dance”, „Ostatni z zielonych”, „Zero”, „Bo jeśli tak ma być”), podsumowujący jej dotychczasową karierę. Na tej płycie utwór „Kochana” wykonała w duecie z Kasią Nosowską.

Facebook

Koncert Renaty Przemyk / Akustik Trio

Piątek, 22 listopada, 2013, 19:00, Pogoria Residence

O tym jak niewiele potrzeba by popaść w melancholijny, nostalgiczny nastrój wiedzą Ci, którzy wczorajszy wieczór spędzili w Pogorii Residence wraz z Renatą Przemyk - Akustik Trio. Wspaniały wokal i gitarowe brzmienie spowodowały, że było to wyjątkowe muzyczne wydarzenie.