Straszni Panowie Trzej

Straszni Panowie Trzej

Jesienią 2004 roku polski wokalista jazzowy Janusz Szrom pozostając pod wpływem twórczości Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego powołał do życia jazzową formację "Straszni Panowie Trzej".

Repertuar zespołu zbudowany jest wyłącznie z piosenek Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, tj: Herbatka, Zmierzch, Piosenka jest dobra na wszystko, Jesienna dziewczyna, Wesoły Deszczyk, No i jak tu nie jechać, Już czas na sen, jak i utworów mniej znanych, nie pochodzących z Kabaretu Starszych Panów: Po kompocie, Pejzaż bez ciebie, Taka Gmina, czy We dwoje (utwór, którego pierwszego nagrania dla Archiwum Polskiego Radia PR3 w roku 1995 dokonali Janusz Szrom i Inga Lewandowska).

Facebook

Koncert Straszni Panowie Trzej z udziałem Piotra Machalicy

Sobota, 30 listopada, 2013, 19:00, Dom Kultury "Ząbkowice"

Ostatni dzień Festiwalu Kultury "ZagłębieWood" minął pod znakiem koncertów. W Domu Kultury "Ząbkowice" wystąpiło trio jazzowe "Straszni Panowie Trzej" z udziałem śpiewającego aktora, Piotra Machalicy. Nazwa zespołu nawiązuje do Kabaretu Starszych Panów, tak więc wszystkie wykonywane utwory były interpretacjami piosenek Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Wirtuozerskie wykonanie znanych utworów w jazzowej interpretacji, ze spontanicznym udziałem publiczności, wyraźnie przypadło wszystkim do gustu.