Kabaret Łowcy B

Kabaret Łowcy B

...i nagle posród prastarych, lekko podstarzalych tykwerii króluja mambuty.B Ich co drugie krople deszczu bólaja niczym niby nózki w porezach.B jeszcze niedawno kultura owa byla szeroko rozumiana jako wybryki ananasów, jednakze teraz jest po prostu fajna.B... banany, borskuki, blondynki, bombaje, banie, bronxy, bigamisci, babtysci, baseny, burdy, bella ambiente, bannkkok, broda, ...wszystko to nagle zaczelo spadac niczym mech plonnik i byloby przysloniloby calyby ten swiat, swiat znieksztalcony, gdyby nie po cichu, jak zakamarki, z opuszczona glowa, pelni skruchy i wladzy przyszli Lowcy.B... ... i poszli.

Kabaret Nowaki

Kabaret Nowaki

Kabaret Nowaki na scenie istnieje od listopada 2007 roku, ale znacznie wcześniej rozpoczął się proces twórczy członków tego zespołu. Przez długi czas Ada Borek, Tomasz Marciniak i Kamil Piróg pracowali w innych formacjach kabaretowych (Babeczki z Rodzynkiem i Profil), brali udział w wielu przedsięwzięciach artystycznych: pełnometrażowe filmy Władysława Sikory, przedstawienia muzyczne i różnego rodzaju imprezy kabaretowe.

To wszystko pozwoliło po zebraniu kilkuletniego doświadczenia założyć kabaret Nowaki, który charakteryzuje się specyficzną energią, energią i tekstami. Młodość i doświadczenie "Nowaków" potrafi zaprocentować na każdym występie, a wiadomo, że nie zawsze warunki są typowo kabaretowe (zamknięta, kameralna sala i tłum wielbicieli kabaretu) brak tych czynników absolutnie nie przeszkadza kabaretowi Nowaki, żeby zarazić dobrą zabawą najbardziej ponurego widza.

Kabaret Paranienormalni

Kabaret Paranienormalni

Kabaret Paranienormalni tworzy czterech pełnych energii i kreatywności artystów. Robert Motyka i Igor Kwiatkowski w 2004 roku wpadli na pomysł założenia w Jeleniej Górze kabaretu. Od początku wspierał ich Rafał Kadłucki - reżyser i osoba odpowiedzialna za techniczne walory występów Paranienormalnych.

W 2008 roku do zespołu dołączył Michał Paszczyk – dyplomowany aktor oraz kabareciarz o sporym doświadczeniu.

Niezwykle szybko stali się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i najczęściej cytowanych zespołów. Największą popularność przyniosła im kultowa postać Mariolki – infantylnej i nierozgarniętej, ale niezwykle sympatycznej blondynki. Paranienormalni bardzo szybko pojawili się w programach telewizyjnych, gdzie poza Mariolką zachwycili także własnymi wersjami piosenek z pierwszych miejsc list przebojów. Postać Balcerzaka, Dziadka i Doktora Prozaka zna już niemal cała Polska.

Kabaret DNO

Kabaret DNO powstał w czerwcu 1996 roku w Dąbrowie Górniczej.

Facebook

XII Dąbrowska Ściema Kabaretowa - Debeściak 2013

Piątek, 4 października, 2013, 08:42, Hala Widowiskowo - Sportowa "Centrum"

Tegoroczna XII Dąbrowska Ściema Kabaretowa odbyła się w Hali Widowiskowo-Sportowej "Centrum". O popularności imprezy niech świadczy fakt, że udało się zapełnić tak duży obiekt. Licznej publiczności nie zawiodły ekipy Kabaretów: DNO, Nowaki i Paranienormalni.