Zbigniew Wodecki

Zbigniew Wodecki

Piosenkarz, muzyk instrumentalista (skrzypce, trąbka), kompozytor, aktor i prezenter telewizyjny. Rodzina artysty pochodzi z Łazisk w powiecie wodzisławskim. Sam rozpoczął swą przygodę z muzyką już w wieku 5 lat. Z wyróżnieniem ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II st. w Krakowie, w klasie skrzypiec Juliusza Webera.

Pierwotnie, od końca lat 60. XX wieku, związany z kabaretami Piwnica pod Baranami i Anawa, a także z orkiestrą symfoniczną Polskiego Radia i Krakowską Orkiestrą Kameralną. W latach 1968–1973 akompaniował Ewie Demarczyk. W 1972 zadebiutował jako piosenkarz na festiwalu w Opolu. Odniósł sukcesy na wielu festiwalach (Rostock, Praga, Słoneczny Brzeg - nagroda za wykonanie piosenki bułgarskiej w roku 1984, Sopot). Występował w kabarecie z Zenonem Laskowikiem.

Facebook

Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Wodeckim

Wtorek, 8 października, 2013, 19:00, Miejska Biblioteka Publiczna (Biblioteka Główna)

8 października 2013 roku mieszkańcy Dąbrowy Górniczej oraz okolic po raz kolejny w ramach Festiwalu Kultury ZagłębieWood mieli okazję spędzić popołudnie w towarzystwie gwiazd – tym razem swoją obecnością zaszczycił nasze miasto Zbigniew Wodecki.

Piosenkarz muzycznym krokiem wkroczył na scenę Sali audiowizualnej Miejskiej Biblioteki Publicznej wykonując najpopularniejsze utwory ze swojego repertuaru. Nie obyło się również bez licznych pytań skierowanych do artysty od uczestników, na które muzyk chętnie udzielał odpowiedzi. Liczba uczestników spotkania przekroczyła najśmielsze oczekiwania zarówno organizatorów jak i samego artysty uzyskując wynik ponad 200 osób. Mamy nadzieję, że kolejne wydarzenia zgromadzą podobną publiczność.