Elżbieta Adamiak

Elżbieta Adamiak

Polska piosenkarka, gitarzystka i kompozytorka z kręgu poezji śpiewanej. Jej najbardziej znana piosenka to Jesienna zaduma skomponowana przez nią do wierszy Jerzego Harasymowicza. Gry na fortepianie uczyła się w dzieciństwie, potem w Liceum Muzycznym w Łodzi – gry na gitarze.

Studiowała socjologię na Uniwersytecie Łódzkim, później na Jagiellońskim, ale przerwała studia na trzecim roku aby poświęcić się śpiewaniu. Na scenie zadebiutowała w 1974 w łódzkim środowisku studenckim. Po zmianie uczelni i przeprowadzce do Krakowa dalej mocno związana z nurtem piosenki i kultury studenckiej. Współpracowała ze znanymi postaciami i grupami ballady poetyckiej oraz piosenki turystycznej (Nasza Basia Kochana, Wolna Grupa Bukowina).

Jest laureatką wielu festiwali, m.in. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie w 1975 (nagroda za debiut piosenkarski i kompozytorski), Zamkowych Spotkań „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie i Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej „FAMA” w Świnoujściu. W 2002 Elżbieta Adamiak otrzymała na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie „Złoty Indeks”, będący wyróżnieniem dla twórców zasłużonych dla środowiska studenckiego.

Facebook

Koncert Elżbiety Adamiak

Piątek, 11 października, 2013, 19:00, Klub Muzyczny Komitywa PUB

Pierwszy koncert w festiwalowym cyklu miał miejsce w Klubie Muzyczym "Komitywa Pub". Elżbieta Adamiak występująca w towarzystwie tercetu (gitara akustyczna, fortepian, kontrabas) nawiązała niesamowity kontakt z publicznością. Dwugodzinny występ, oprócz przekroju dorobku artystki, obfitował w anegdoty o powstawaniu i wykonaniach poszczególnych utworów. Kameralne wnętrze "Komitywy" pomogło stworzyć odpowiedni nastrój do odbioru utworów Pani Elżbiety.

Zapraszamy na kolejne kameralne występy w Festiwalowym cyklu "Muzyka"